09.08.2017.

Nordea Kodu lietotne tagad arī ar pirkstu nospiedumu funkciju

Pēc pēdējā atjauninājuma Nordea Kodu lietotne ļauj klientam autentificēties internetbankā, mobilajā lietotnē, telefonbankā vai drošiem pirkumiem internetā, izmantojot pirkstu nospiedumu funkciju mobilajā ierīcē.

“Nordea ir pirmā banka Baltijā, kas piedāvā klientiem izmantot visus internetbankas un mobilās bankas pakalpojumus, autentificējoties ar pirkstu nospiedumu funkciju. Varam būt gandarīti, ka esam vieni no pirmajiem reģionā, kas piedāvā biometrisko autentifikācijas risinājumu, klientiem padarot finanšu pārvaldīšanu drošāku un efektīvāku,” tā Jānis Dirveiks, Nordea bankas Mobilo risinājumu attīstības vadītājs Latvijā.

Pavisam nesen jau vēstījām, ka Nordea klienti, veicot mobilās lietotnes atjaunošanu, tagad var izmantot divas jaunas priekšrocības – autentifikācijas metodes un klienta numura automātisku saglabāšanu nākamajām pieslēgšanās reizēm. Savukārt lietotnes Nordea Rīki sadaļas izvēlnē pieejama informācija par Nordea Karšu Atlaižu Programmu un saites uz jauno Pieteikumu Portālu. Paralēli jauno funkciju ieviešanai, mobilajā lietotnē ir veikti dažādi tehniska rakstura un lietojamības uzlabojumi.

Nordea bankas nesen veiktā tiešsaistes aptauja Baltijas valstīs apstiprina izmaiņas banku pakalpojumu izmantošanā, no tradicionālas pieejas pārejot uz mobiliem risinājumiem. Rezultāti rāda, ka jau 34% lietotāju Baltijas valstīs (27% Latvijā, 42% Igaunijā, un 33% Lietuvā) izmanto mobilās bankas lietotnes kā alternatīvu klientu apkalpošanas centriem un 54% (49% Latvijā, 55% Igaunijā un 58% Lietuvā) izmanto lietotnes kā alternatīvu internetbankām. 90% lietotāju uzticas lietotņu drošības sistēmām, un 92% uzskata tās par ērti lietojamām.

Atgādinām, ka no šā gada 1. aprīļa atbilstoši Eiropas Savienības prasībām Nordea bankas vienreizlietojamās Kodu kartes un vecie (smilšu krāsas) Kodu kalkulatori vairs netiek izmantoti, kā rezultātā klientiem nepieciešams izvēlēties un aktivizēt kādu no jaunajām autentifikācijas metodēm internetbankas, mobilās un telefonbankas lietošanai, kā arī drošiem pirkumiem internetā ar maksājumu kartēm (3D Secure). Pieeja internetbankai, izmantojot eID karti, nav ietekmēta.


Papildu informācija:
Edgars Žilde, Nordea bankas Latvijā Komunikācijas projektu vadītājs, tālr.: 6 700 5434, mob.: 28 452 975, edgars.zilde@nordea.com