13.02.2013 .

Node content - 1612822.html


Klientu ērtībām Nordea piedāvā klientiem pašiem izveidot savu paroli, ar kuru var ērti un ātri piekļūt Internetbankai, Mobilajai Internetbankai un Mobilajai aplikācijai – ātrā autorizēšanās. Autorizējoties ar šo paroli privātpersonām būs iespējams apskatīt sava konta atlikumu un darījumu vēsturi, redzēt informāciju par aktuālajiem līgumiem, kā arī veikt norēķinus starp saviem kontiem. Savukārt juridiskām personām informācija būs pieejama informatīvajā režīmā.

Nordea Privātpersonu apkalpošanas departamenta vadītāja Jana Strogonova: „Ātro autorizēšanos jau veiksmīgi izmanto mūsu klienti Ziemeļvalstīs. Latvijā esam pirmie, kas ievieš ātrās autorizēšanās iespēju savā Internetbankā, Mobilajā Internetbankā un Mobilajā aplikācijā, izmantojot paša izveidotu četru ciparu paroli. Šī ir piemērota alternatīva īpaši tajos gadījumos, kad līdzi nav elektroniskās identifikācijas kartes jeb kodu kartes. Pakalpojums ir ļoti ērts un prognozējam, ka to īpaši aktīvi izmantos Nordea Mobilās aplikācijas lietotāji.”

Kas ir ātrā autorizēšanās?

Ātrā autorizēšanās ir klienta izdomāta statiska parole (četru ciparu kombinācija), ar kuras  palīdzību var autorizēties Internetbankā, Mobilajā Internetbankā un Mobilajā aplikācijā. Reģistrējoties ar šo paroli, klients-privātpersona ar pāris klikšķiem bez papildu autorizēšanās varēs pārbaudīt konta atlikumu, redzēt darījumus ar kartēm un aktuālo informāciju par noslēgtajiem līgumiem (kredīta maksājumi, līzings, patēriņa kredīts u.c.), kā arī veikt maksājumus starp saviem kontiem. Savukārt juridiskajām personām – konta atlikums, darījumu vēstures pārskats un aktuālie līgumi - būs pieejama informatīvajā režīmā.

Atgādinām par drošību un aicinām izmantot tādas ciparu kombinācijas, kuras nevar uzminēt trešās personas, tostarp neizmantot dzimšanas datumu, automašīnas numuru u.c. līdzīgus, viegli ar konkrēto personu saistītus skaitļus. Atcerieties, ka jebkura paroles glabāšana citiem pieejamā vietā var apdraudēt ikviena personīgo informāciju. Papildus par naudas drošību un norēķiniem internetā, kā arī izmantojot mobilās ierīces, aicinām skatīt Latvijas Komercbanku asociācijas apkopoto informāciju www.edrosiba.lv.

Sākot ar šī gada 13.februāri ātrā autorizēšanās pieejama arī Nordea bankā Lietuvā un Igaunijā. 
 
Informācija pieejama arī: www.nordea.lv/atra-autorizesanas