13.02.2013 .

Node content - 1613592.html


Šodien Nordea mājā viesojās 21 skolēns – „Ēnu dienas” dalībnieks. Vislielāko interesi par banku izrādīja jaunieši no 9. līdz 12. klasei. Visas dienas garumā ēnas uzzināja par bankas vecākā ekonomista, privātbaņķieru, sabiedrisko attiecību, mārketinga, IT un citu departamentu speciālistu ikdienu.

Katram skolēnam, ierodoties uz „Ēnu dienu”, bija savs mērķis. Dažus vadīja ziņkārība, citus - reāla interese par konkrēto profesiju. Pieprasītākās „ēnu” specialitātes Nordea bankā bija mārketinga, informācijas tehnoloģiju, sabiedrisko attiecību speciālisti un bankas vecākais ekonomists Andris Strazds. „Ēnu dienas” ietvaros skolēni ne tikai klātienē iepazinās ar izvēlētā speciālista darba ikdienu, bet arī uzzināja par bankas kopējo darbību, piedāvātajām prakses iespējām un devās kopīgā ekskursijā Nordea mājā.

Kā noskaidrojām, iespēju ēnot kādu nozares speciālistu vai sabiedrībā atpazīstamu personu novērtētu arī paši „ēnu devēji”. Piemēram, Nordea vecākais ekonomists Andris Strazds uzskata, ka  „Ēnu diena” ir lieliska iespēja, kuru izmantot un labprāt šo dienu pavadītu, ēnojot praktiskas profesijas pārstāvi, piemēram, elektriķi vai pārdevēju. Nordea zīmola vadītāja Liene Meklere-Kutsare vēlētos ēnot Nordea bankas prezidentu. Sandra Beikmane, Nordea sekretariāta vadītāja labprāt ēnotu VEF basketbola kluba galveno treneri Ramūnu Butautu, lai uzzinātu, kādiem paņēmieniem treneris  motivē savu komandu pirms spēles. Savukārt, Sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja Dagnija Lejiņa skatījās plašākā mērogā un izteica vēlmi ēnot dziedātāju Lady Gaga.

Kopumā „ēnu” atsauksmes par dalību „Ēnu dienā” ir ļoti pozitīvas un īpaši skolēni novērtēja iespēju pašiem veikt konkrētus uzdevumus savā izvēlētajā nozarē. Tāpat tika novērtēta arī draudzīgā un pretimnākošā darbinieku attieksme. 

Aicinām arī nākamgad skolēnus būt aktīviem un pieteikties „Ēnu dienai”!

„Ēnu dienas” Sabiedrisko attiecību departamenta „ēnas” - Alise Driča, Ieva Krūskopa, Lolita Snikus un Dagnija Meiere.

Foto no Ēnu dienas šeit.