3.09.2014

Nordea piešķir 1,7 miljonus eiro SIA „Nordic Plast” ražotnes izveidei

Turpinot sadarbību ar Latvijā lielāko vides apsaimniekošanas uzņēmumu „Eco Baltia grupa”, Nordea banka līdzfinansējusi meitas uzņēmuma SIA „Nordic Plast” jaunās ražotnes izveidi, piešķirot 1,7 miljonus eiro.

Jaunās ražotnes izveides kopējās investīcijas sastāda 2,5 miljonus eiro, no kuriem 595 114 eiro finansēti ar Vides investīciju fonda Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta līdzfinansējumu, savukārt banka piešķīrusi finansējumu 1,7 miljonu eiro apmērā. SIA „Nordic Plast” jaunajā modernizētajā ražotnē uzstādītas jaunākās un modernākās polimēru pārstrādes iekārtas, jaunas izejvielu mazgāšanas un ekstrūzijas līnijas, kā arī ūdens attīrīšanas iekārtu komplekss. Tāpat arī izveidotas 25 jaunas darbavietas.

Nordea bankas vadītājs Jānis Buks: „Gan uzsākot sadarbību ar jauniem partneriem, gan atbalstot jau esošus sadarbības partnerus, mēs rūpīgi izvērtējam potenciālo projektu atbilstību bankas darbības principiem, kā arī vispārējo ieguvumu sabiedrībai. Esam gandarīti līdzfinansēt šo projektu, kas apliecina atbildīgas un ilgtspējīgas uzņēmējdarbības praksi gan uzņēmuma iekšienē, gan globāli.”

„Eco Baltia grupas” valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs: „Jaunā ražotne ir loģisks un nepieciešams solis „Nordic Plast” attīstībā, nostiprinot pozīcijas kā vienam no vadošajiem polimēru pārstrādes uzņēmumiem Baltijā. Jaunā ražotne palielina „Nordic Plast” ražošanas jaudas, konkurētspēju un arī eksporta potenciālu. Turklāt jaunā ražotne nodrošinās arī jaunas darbavietas un sniegs ieguldījumu vides piesārņošanas samazināšanai. Nākamais mērķis ir turpināt veiksmīgo attīstību, izstrādāt jaunus produktus un iekarot jaunus eksporta tirgus, kļūstot par Eiropas top līmeņa ražotāju.”

SIA „Nordic Plast” ietilpst „Eco Baltia grupā”, kas pēc apgrozījuma ir lielākā vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupa Baltijā, nodrošinot pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no savākšanas un šķirošanas, līdz otrreizējai izejvielu loģistikai, vairumtirdzniecībai un izejvielu pārstrādei.