Rīga, Māras dārzi

Liepājas iela 2

                                                

Apraksts: Ar vērienīgu projekta plānu un dizainu, radot gadsimta stilu harmoniju arhitektūrā - vienā no senākajiem Rīgas rajoniem - Āgenskalnā, ar tam raksturīgo mieru un klusumu, līdzās Māras dīķim, savulaik tika uzsākta mazstāvu dzīvojamo ēku kompleksa celtniecība. Projekta idejas autors ir arhitekts Andis Sīlis.

Šobrīd projektu veido divas 6 stāvu ēkas, kurās ir iespēja izvēlēties savām prasībām atbilstošāko dzīvojamo telpu – sākot ar kompaktāku 54 kv.m. un beidzot ar augstākajām prasībām atbilstošu 170 kv.m. plašu dzīvokli.
Ēku un tās eleganto fasāžu, kas vienlaikus apvieno seno ar moderno, būvniecībā izmantoti augstvērtīgi materiāli - marmora un akmens flīzes, ventilējamās fasādes un plaši augstākās kvalitātes koka pakešu logi. Ikviens dzīvoklis ir aprīkots ar terasi, balkonu, ziemas dārzu vai lodžiju. Dzīvokļu apdarē izmantoti augstvērtīgi materiāli - parketa grīdas, koka durvis, krāsotas sienas un "Ideal" santehnika. Dzīvokļu apdarē ietilpst Vācijā ražotas firmas „Leicht” virtuves iekārta ar iebūvētu Siemens tehniku. Ēku pirmajos stāvos dzīvokļi ir veidoti kā nelielas mājas ar krāšņiem dārziem un terasēm. Arī ēku augšējiem stāviem ir lielas terases un plaši panorāmas logi, kas ļauj pilnībā pārskatīt apkārtnes burvību. Par drošību gādā diennakts apsardze un teritorijas video novērošana arī bērnu rotaļu laukumos, pieejamas plašas pazemes autostāvvietas.

Būtiska projekta priekšrocība ir klusums. Māras dārzu apkārtne ir pilnībā apzaļumota un liela daļa projekta teritorijas atvēlēta jauna parka ierīkošanai un labiekārtošanai, izveidojot pievilcīgu vidi un ainavas dizainu, atbilstošu ēkas līmenim un prasībām.

Neskatoties uz zaļo apkārtni un neiedomājamo klusumu, projekts atrodas vietā ar pilnībā attīstītu infrastruktūru. Labi attīstīti ir sabiedriskā transporta pakalpojumi – uz pilsētas centru un atpakaļ var nokļūt ar vairāku maršrutu autobusiem, trolejbusu, tramvaju un mikroautobusiem. Tikai dažu minūšu gājiena attālumā atrodas Āgenskalna tirgus, dažādi veikali, kafejnīcas un restorāni. Netālu atrodas arī ģimnāzija, skolas un bērnudārzi.
Māju skaits: 2 Apdare: Pelēkā, baltā un pilnā
Stāvu skaits: 5-6 Projekts pabeigts: 2009.
Dzīvokļu skaits: 154 Kontaktpersona: Mārtiņš Ķīvītis
Dzīvokļu platība, m2: 62 - 171 Tālrunis: 28 232 000
Cena par m2, EUR: 2 200 - 2 400 Epasts: martins.kivitis@ober-haus.lv
Interneta adrese: www.marasdarzi.lv