Indeksam piesaistītās obligācijas

Indeksam piesaistītās obligācijas ir drošs ieguldījumu veids ar augstu peļņas potenciālu. Lieliska alternatīva ilgtermiņa depozītiem, jo peļņas iespējas ir augstākas nekā termiņnoguldījumiem un līdzinās akciju vai ieguldījumu fondu peļņai.
image
"Farmācijas uzņēmumi 2017"
 • Piedāvājums ir piesaistīts pie 10 Veselības aprūpes kompāniju akciju groza, kas ietver tādas pazīstamas kompānijas, kā Novartis AG, Roche Holding AG, Glaxo-Smith – Kline, u.c.
 • Iespēja gūt peļņu no paaugstināta pieprasījuma pēc veselības aprūpes produktiem globālo tendenču dēļ.
 • Veselības aprūpes nozarei ir raksturīgi stabili ieņēmumi no pārdošanas un augsts pieprasījums arī ekonomikas lejupslīdes laikā.
 • Aptuveni 3 gadu ieguldījums ar iespēju pārdot obligāciju pirms termiņa.


 Pieteikšanās
līdz
30.03.2017.
 
image
„Eiropas uzņēmumi 2017”
 • Piedāvājums ir piesaistīts pie 10 pazīstamiem un stabiliem Eiropas uzņēmumiem.
 • Ekonomiskā izaugsme Eiropā trīs pēdējos gadus ir bijusi pozitīva pateicoties pastāvīgam patērētāju pieprasījumam, ko atbalstīja pakāpeniska nodarbinātības rādītāju uzlabošanās.
 • Iespēja pelnīt no uzņēmumu akciju cenu pieauguma, saglabājot ieguldījuma summas garantiju.
 • Aptuveni 6 gadu ieguldījums ar iespēju pārdot obligāciju pirms termiņa.


Pieteikšanās
līdz
30.03.2017.
 

Ieguldījumi indeksam piesaistītajās obligācijās ir līdzīgi ieguldījumiem akcijās. Taču atšķirībā no tiešajiem ieguldījumiem akcijās vai ieguldījumu fondos tev ir iespēja ieguldīt obligācijās ar ierobežotu risku vai arī samaksāt riska prēmiju un, iespējams, nopelnīt vairāk.

Izvēloties obligāciju piedāvājumu ar ierobežotu risku, tu saņemsi obligācijas nominālvērtību pat tad, ja indeksa pieaugums būs negatīvs. Savukārt, izvēloties piedāvājumu ar iespēju piemaksāt, potenciālās peļņas iespējas palielinās.   

Ieguvumi

 • Augstas potenciālās peļņas iespējas.
 • Drošība, ka termiņa beigās saņemsi atpakaļ obligāciju nominālvērtību.
 • Iespēja pārdot obligācijas pirms noteiktā termiņa beigām.


Nordea piedāvā vairākas indeksam piesaistīto obligāciju programmas. Atšķirīgas ieguldījumu stratēģijas sniedz  arvien jaunas un interesantas iespējas ieguldīt. Piemēram, obligāciju potenciālais ienesīgums var būt piesaistīts konkrētam indeksam vai akciju grozam.

Indeksam piesaistīto obligāciju dzēšanas termiņš parasti ir 5 gadi. Ja nauda  nepieciešama  agrāk, tu vari tās pārdot pirms dzēšanas termiņa beigām, atbilstoši aktuālajai tirgus vērtībai.

Vispārīgie noteikumi par vērtspapīru kontu atvēršanu un apkalpošanu

Tu vari iegādāties 1 vai vairākas indeksam piesaistītās obligācijas no 1 vai vairākiem aktuālajiem piedāvājumiem.

Lai iegādātos obligācijas:

 • Dodies uz jebkuru Nordea Klientu apkalpošanas centru.
 • Atver vērtspapīru kontu.
 • Izvēlies kādu no aktuālajiem obligāciju piedāvājumiem.
 • Aizpildi pieteikumu par obligāciju iegādi Nordea internetbankas sadaļā Sarakste vai jebkurā Nordea klientu apkalpošanas centrā.

Vērtspapīru kontu atvēršana un obligāciju iegāde ir bez komisijas maksas.

Ja vēlies pārdot  indeksam piesaistītās obligācijas, informē par to banku, iesniedzot pieteikumu:

Brīvdienās, svētku dienās vai pēc noteiktā laika iesniegtie pieteikumi tiek uzskatīti par saņemtiem nākamajā darba dienā. Norēķini par obligāciju pārdošanu notiek pēc 2 darba dienām pēc iesnieguma saņemšanas.

Obligāciju atpirkšanas cena tiek noteikta atbilstoši piesaistījuma aktuālajai vērtībai, atlikušajam termiņam līdz obligāciju dzēšanai, emitenta finansiālajām izmaksām un vispārējai tirgus situācijai. Iepriekšējās darba dienas sākuma atpirkšanas cenas pieejamas nākamajā darba dienā sadaļā Indeksam piesaistīto obligāciju programmu arhīvs. Precīzu cenu uzzini, zvanot uz Kontaktu centru pa tālruni 67 096 096 vai jebkurā Nordea klientu apkalpošanas centrā.

Indeksam piesaistīto obligāciju dzēšanas termiņš ir atrunāts obligāciju emisijas laikā. Pārdodot obligācijas pirms dzēšanas termiņa, cena atkarīga no tirgus situācijas un indeksa izmaiņām. Tā var būt gan zemāka, gan augstāka nekā obligāciju iegādes brīdī.