Kā veidot uzkrājumus

Mērķtiecīgi plānojot budžetu, tu sasniegsi savus iecerētos mērķus ātrāk un efektīvāk. Arī tad, ja tev ir kredītsaistības, mēs ieteicam veidot uzkrājumus, lai nodrošinātos ar naudas līdzekļiem neparedzētos gadījumos.

Lai sāktu veidot uzkrājumus, pietiek atvēlēt pavisam nelielu  summu no ikmēneša tēriņiem.

  • Vienkāršākais uzkrājumu veids ir krājkonts. Papildini to  jebkurā laikā ar jebkādu summu atbilstoši tavām iespējām. Nordea internetbankas sadaļā  Maksājumi noformē regulāro  maksājumu un tava izvēlētā summa katru mēnesi noteiktā datumā no tava norēķinu konta tiks pārskaitīta uz krājkontu. Piemēram, katra mēneša 15. datumā 30 EUR tiks pārskaitīti uz tavu krājkontu. 
  • Pieaugot  uzkrātajiem līdzekļiem, izvēlies arī citus ieguldījumu veidus ar lielākām peļņas iespējām, piemēram, termiņnoguldījumu vai indeksam piesaistītās obligācijas.
  • Par veiktajām iemaksām  pensijas 3. līmeņa uzkrājumā, kas nepārsniedz 10% no taviem bruto gada ienākumiem, tev pienākas iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojums 25% apmērā. Piemēram, ja tava bruto alga ir 430 EUR mēnesī un pensijas 3. līmenī būsi uzkrājis 515 EUR, tad gada beigās no valsts saņemsi nodokļu atlaidi 130 EUR.
  • Ja tev ir, piemēram, mājokļa kredīts, tu vari pagarināt t tā termiņu par dažiem gadiem, samazinot ikmēneša maksājumu.  Atbrīvojušos naudas summu vari ieskaitīt krājkontā, noformējot, piemēram, regulāro maksājumu. Tavi ikmēneša izdevumi nebūs mainījušies, toties ar uzkrāto naudu varēsi veikt mājokļa vai automašīnas remontu, izmantot līzinga pirmajai iemaksai vai  citiem mērķiem.

Uzkrājumi, kurus tu veido paralēli ikmēneša kredīta maksājumiem, ir sava veida drošības fonds neparedzētiem izdevumiem.