19.09.2013

Lielais Eirovebinārs jau 25. septembrī: svarīgākā informācija un ekspertu atbildes uz visiem jautājumiem par eiro


25. septembrī ikvienam ir iespēja uzzināt visu par eiro Lielajā Eirovebināra jeb interneta tiešraides seminārā Latvijas Komercbanku asociācijas interneta lapā www.bankasoc.lv. Kā eksperti piedalīsies zinošākie valsts pārvaldes un finanšu nozares speciālisti. Vebinārs būs noderīgs ikvienam - no darba ņēmēja un pensionāra līdz grāmatvedim un finanšu direktoram.

„Lai cik daudz apmācību nerīkotu valsts iestādes un privātais sektors, visiem interesentiem tajos piedalīties neizdosies. Latvijas Komercbanku asociācija kopā ar nacionālo Eiro biroju rīko Lielo Eirovebināru, lai dotu iespēju patiešām ikvienam uzzināt par gatavošanos eiro atnākšanai sev ērtā vietā un laikā. Arī tiem, kas jūtas eiro gatavi, interneta semināra ieraksts ļaus pirms „€” dienas atsvaidzināt zināšanas,” saka Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis.

„Aptaujas un mūsu pieredze, vadot seminārus visā Latvijā, rāda, ka informācija un zināšanas par praktiskajiem pārejas jautājumiem uz eiro vēl joprojām ir ļoti nepieciešamas lielai sabiedrības daļai, īpaši mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. Arī pēc vairāk nekā 120 semināriem visā Latvijā ir redzams, ka sagatavošanās pārejai uz eiro ir aktuāla un dalība vebinārā ir lieliska iespēja to izdarīt,” uzsver Finanšu ministrijas Eiro projekta vadītāja Dace Kalsone.

Lielā Eirovebināra pirmajā daļā ikviens iedzīvotājs varēs uzzināt svarīgāko par to, kā notiks Latvijas pāreja uz eiro un vai paredzama kāda ietekme uz pensijām, pabalstiem un darba algas izmaksu. Otrajā daļā piedalīties aicināti uzņēmumu vadītāji, lai uzzinātu par ieguvumiem no eiro katram uzņēmumam un valstij kopumā, kā labāk sagatavot uzņēmumu pārejai uz eiro un par iniciatīvu „Godīgs eiro ieviesējs”. Trešā daļa ar padziļinātu informāciju domāta finanšu speciālistiem. Tajā valsts labākie eiro eksperti informēs par normatīvo aktu izmaiņām grāmatvedības un nodokļu jomā, kases aparātu pielāgošanu, eiro drošības pazīmēm, kā arī darba tiesisko attiecību svarīgākajiem aspektiem eiro ieviešanas kontekstā. Pasākumu noslēgs sadaļa krievu valodā, sniedzot pārskatu par svarīgāko iedzīvotājiem un uzņēmējiem.

Lielo Eirovebināru 25.septembrī 10:00 līdz 16:00 organizē Latvijas Komercbanku asociācija sadarbībā ar Finanšu ministrijas Eiro biroju. Visas Lielā Eirovebināra uzstāšanās tiks ierakstītas un būs pieejamas tiem, kas 25.septembrī nevarēs iespējams pieslēgties tiešsaistē. Ieraksti būs izvietoti Latvijas Komercbanku asociācijas un Eiro biroja YouTube kontos. Organizatori aicina atsaukties organizācijas, īpaši uzņēmēju, grāmatvežu un citas profesionālās asociācijas, kas vēlētos arī savā interneta vietnē nodrošināt pasākuma tiešraidi.

*Avots: Latvijas Komercbanku asociācija