Kartes drošība

Lai pasargātu savus naudas līdzekļus, vienmēr glabā  norēķinu karti drošā vietā. Norēķinoties tirdzniecības vietās, neatstāj karti bez uzraudzības.

Saņemot karti klientu apkalpošanas centrā, tā uzreiz ir aktivizēta un derīga lietošanai. Saņemot karti pa pastu, drošības apsvērumu dēļ tā ir neaktīva un pirms lietošanas jāaktivizē:

  • Zvanot uz Nordea kontaktu centru pa tālruni 67 096 096.
  • Nosūtot ziņu internetbankas sadaļā Sarakste.
  • Jebkurā Nordea klientu apkalpošanas centrā.

Neatklāj savas kartes datus trešajām personām – pilnu kartes numuru, CVC kodu kartes otrajā pusē, derīguma termiņu un PIN kodu. Neglabā PIN kodu kopā ar karti un neraksti uz kartes.


PIN kods

Ikvienai kartei ir savs PIN kods (personīgās identifikācijas numurs), kuru tu saņem kopā ar karti un kas ir zināms tikai  tev. PIN kods liedz iespēju citām personām piekļūt taviem naudas līdzekļiem. Katru reizi, izmantojot karti, PIN kods kalpo kā tavs paraksts, ar kuru apliecini, ka esi tiesīgs rīkoties ar naudas līdzekļiem, kuriem pieeju nodrošina tava karte.


Kartes limits

Lai nodrošinātos pret nesankcionētu lietošanu, kartei tiek noteikts maksimālais diennakts limits. Piemēram, ja tavai kartei diennakts limits ir 1000 LVL, tad norēķiniem internetā, tirdzniecības vietās un skaidras naudas izņemšanai  ir pieejama tikai šī summa. Tiklīdz tu pārsniegsi diennakts limitu, darījumi nebūs iespējami. Kartes diennakts limitu var mainīt bez komisijas Nordea internetbankas sadaļā Kartes - Mainīt kartes limitus.
Kartes drošībai ikdienā ieteicams saglabāt minimālu diennakts limitu atbilstoši tavām vajadzībām. Nepieciešamības gadījumā, piemēram, dodoties ceļojumā vai plānojot lielākus pirkumus, diennakts limitu vari palielināt.


Nozaudēta karte

Ja karte ir nozaudēta vai nozagta, zvani uz Nordea kontaktu centru pa tālruni 67 096 096 vai bloķē karti internetbankas sadaļā Kartes -  Kartes darbības apturēšana. Kartes darbība nekavējoties tiks apturēta, lai aizsargātu pret neautorizētu lietošanu.


Jautājumi par karti

Ja rodas jautājumi par kartes lietošanu, zvani uz kontaktu centru pa tālruni 67 096 096. Mēs sniegsim nepieciešamās atbildes un atradīsim risinājumus jebkurai situācijai 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā.