Indeksam piesaistītās obligācijas

Indeksam piesaistītās obligācijas ir drošs ieguldījumu veids ar augstu peļņas potenciālu. Lieliska alternatīva ilgtermiņa depozītiem, jo peļņas iespējas ir augstākas nekā termiņnoguldījumiem un līdzinās akciju vai ieguldījumu fondu peļņai.
image
Naftas un gāzes uzņēmumi NOK
 • Lieliska zema riska ieguldījumu iespēja tiem, kam uzkrājumi ir norvēģu kronās
 • Naftas un gāzes ražošanas kompāniju akciju cena arī varētu pieaugt, jo uzņēmumu ieņēmumi un peļņa augs kopā ar naftas cenu.
 • Indeksam piesaistīto obligāciju kapitāls ir aizsargāts norvēģu kronās termiņa beigās, nav riska maksas
 • Viens ieguldījums, kas nodrošina diversifikāciju vairākos dažādos uzņēmumos un valstīs

*Vēršam uzmanību, ka termiņa beigās pamatsummas atmaksa ir nodrošināta norvēģu kronās. Investoriem, kuru pamatvalūta ir eiro pastāv valūtas risks.Pieteikšanās
līdz
15.09.2016.
 
image
Veselības aprūpe 2016
 • Attīstības valstu demogrāfijas rādītāji nodrošina stabilu pamatu veselības aprūpes produktu un pakalpojumu tirgus izaugsmei nākotnē.
 • Indeksam piesaistīto obligāciju kapitāls ir aizsargāts EUR valūtā termiņa beigās.
 • Viens ieguldījums, kas nodrošina diversifikāciju vairākos dažādos uzņēmumos un valstīs.


Pieteikšanās
līdz
18.08.2016.
 

Ieguldījumi indeksam piesaistītajās obligācijās ir līdzīgi ieguldījumiem akcijās. Taču atšķirībā no tiešajiem ieguldījumiem akcijās vai ieguldījumu fondos tev ir iespēja ieguldīt obligācijās ar ierobežotu risku vai arī samaksāt riska prēmiju un, iespējams, nopelnīt vairāk.

Izvēloties obligāciju piedāvājumu ar ierobežotu risku, tu saņemsi obligācijas nominālvērtību pat tad, ja indeksa pieaugums būs negatīvs. Savukārt, izvēloties piedāvājumu ar iespēju piemaksāt, potenciālās peļņas iespējas palielinās.   

Ieguvumi

 • Augstas potenciālās peļņas iespējas.
 • Drošība, ka termiņa beigās saņemsi atpakaļ obligāciju nominālvērtību.
 • Iespēja pārdot obligācijas pirms noteiktā termiņa beigām.


Nordea piedāvā vairākas indeksam piesaistīto obligāciju programmas. Atšķirīgas ieguldījumu stratēģijas sniedz  arvien jaunas un interesantas iespējas ieguldīt. Piemēram, obligāciju potenciālais ienesīgums var būt piesaistīts konkrētam indeksam vai akciju grozam.

Indeksam piesaistīto obligāciju dzēšanas termiņš parasti ir 5 gadi. Ja nauda  nepieciešama  agrāk, tu vari tās pārdot pirms dzēšanas termiņa beigām, atbilstoši aktuālajai tirgus vērtībai.

Tu vari iegādāties 1 vai vairākas indeksam piesaistītās obligācijas no 1 vai vairākiem aktuālajiem piedāvājumiem.

Lai iegādātos obligācijas:

 • Dodies uz jebkuru Nordea Klientu apkalpošanas centru.
 • Atver vērtspapīru kontu.
 • Izvēlies kādu no aktuālajiem obligāciju piedāvājumiem.
 • Aizpildi pieteikumu par obligāciju iegādi Nordea internetbankas sadaļā Sarakste vai jebkurā Nordea klientu apkalpošanas centrā.

Vērtspapīru kontu atvēršana un obligāciju iegāde ir bez komisijas maksas.

Ja vēlies pārdot  indeksam piesaistītās obligācijas, informē par to banku, iesniedzot pieteikumu:

Brīvdienās, svētku dienās vai pēc noteiktā laika iesniegtie pieteikumi tiek uzskatīti par saņemtiem nākamajā darba dienā. Norēķini par obligāciju pārdošanu notiek pēc 2 darba dienām pēc iesnieguma saņemšanas.

Obligāciju atpirkšanas cena tiek noteikta atbilstoši piesaistījuma aktuālajai vērtībai, atlikušajam termiņam līdz obligāciju dzēšanai, emitenta finansiālajām izmaksām un vispārējai tirgus situācijai. Iepriekšējās darba dienas sākuma atpirkšanas cenas pieejamas nākamajā darba dienā sadaļā Indeksam piesaistīto obligāciju programmu arhīvs. Precīzu cenu uzzini, zvanot uz Kontaktu centru pa tālruni 67 096 096 vai jebkurā Nordea klientu apkalpošanas centrā.

Indeksam piesaistīto obligāciju dzēšanas termiņš ir atrunāts obligāciju emisijas laikā. Pārdodot obligācijas pirms dzēšanas termiņa, cena atkarīga no tirgus situācijas un indeksa izmaiņām. Tā var būt gan zemāka, gan augstāka nekā obligāciju iegādes brīdī.